Představujeme se

Jsme lokální pražírna kávy Laura Coffee, která praží několik druhů káv, vždy 100% Arabicu. Máme tři místa, kde nás najdete... kavárna Laura Coffee v Ostravě-Hrabůvce, kafeBistro v areálu MAKRO Ostrava a kafeKostka na vlakovém nádraží Ostrava-Svinov. Vybrat si kávu, která vám bude nejvíce chutnat, můžete na našem e-shopu: https://eshop.lauracoffee.cz.

Náš kumšt napražit výtečnou kávu můžete ocenit u našich partnerů. Kávu najdete v desítkách kaváren, hotelů, restaurací a firem v Ostravě i dalších místech Česka.

Baristé Laura Coffee se neustále vzdělávají a školí v přípravě kávy či technice latte art. Chtějí být stále lepší a lepší.
V rámci naší "školy" Laura Coffee Academy předávají lektoři-baristé své vědomosti i umění nejen svým kolegům, ale i všem klientům Laura Coffee. Máme z kávy dětskou radost. A rádi ji pošleme dál.

Celý tým Laura Coffee Academy se na vás těší.Barista

Jirka

Hoj, Jiřík jméno mé. Ke kávě jsem se dostal skrze cyklistiku, kterou provozuji zatím na poloprofesionální úrovní. Vždycky jsem měl v cyklistice vzorového závodníka, který měl svá ilustrační teamová videa a vždy tam měli kávovar. Tak jsem to chtěl taky. K Lauře jsem se ale dostal náhodou při návštěvách kávostánku na nádraží Svinov. Slovo dalo slovo, dostal jsem nabídku k brigádě. Dnes je to už skoro dva roky, co jsem v Lauře.Garant kurzů

Ivo


Ivo je majitelem pražírny a kavárny Laura Coffee. Založil ji v roce 2013 a pojmenoval ji po své nejstarší dcerce. Nyní je hlavou celé Laury, firmu sám vede. Je také hlavním pražičem, neboť to je jedna z věcí, co ho na přípravě kávy hodně baví. Má certifikaci SCAE - úroveň I. a II. Je garantem všech kurzů přípravy kávy. Jinak je to hodný taťka, báječný manžel a jak sám říká "hoch pro všechno".

Baristka

Eliška


Ahoj, mě všichni říkají Eli. Práci baristky dělám už 8 let. Začínala jsem v Coffeeshopu v Shoping parku. Poté jsem zkoušela rok pracovat v zahraničí. Po návratu zpět jsem začala pracovat v Costa Coffee, kde jsem nabrala dost zkušeností ke školení. Hledala jsem ale ještě něco víc, a tak jsem začala od roku 2016 pracovat v Lauře, kde se věnuji jak kavárně, tak školení pro veřejnost a firemnímu školení. Práce mě moc baví!


Barista

Adam


Já jsem Adam. Mám rád vůně života a objevování nových chutí. Proto jsem se začal věnovat kávě. Nejdříve jako samouk, experimentátor a posléze profesionálně. Vlastně ze stejného důvodu objevuji svět skotské sladové whisky. Obojí nejraději vychutnávám v hustém lese u stanu. Kromě toho miluju hory, cestování, mé děti a přítelkyni. V Laura Coffee pracuji třetím rokem.